Nový projekt zaměřený na další vzdělávání pedagogů

Od 1. února 2012 byla zahájena realizace grantového projektu „Zvyšování kompetencí vedoucích pracovníků čtyř základních škol v okrese Bruntál“, č.j. CZ.1.07/1.3.05/04.0005, který svými aktivitami navazuje na již proběhlý projekt „Rozvoj kompetencí pedagoga=cesta k moderní škole“ a na v současnosti právě probíhající projekt „Rozvoj kompetencí pedagoga II“.
Jednotlivé aktivity projektu v nabídce DVPP pro pedagogické pracovníky chybí, proto jsme se rozhodli školám pomoci a vytvořit unikátní programy, které tuto „díru na trhu“ vyplní.
 
Samotný projekt vychází z jednotné koncepce čtyř základních škol, které se rozhodly jít cestou progresivního řízení a zároveň plánují zavedení nových, na organizaci náročných metodik. V tomto směru jim projekt v mnohém může pomoci a připraví je na tento složitý proces prostřednictvím proškolení vedoucích pracovníků a členů předmětových sekcí.
Cílem projektu bude zvýšit osobnostní a manažerské kompetence vedoucích pracovníků ZŠ za pomoci přenesení praktických zkušeností z podnikatelské sféry, z oblasti středně velkého podniku.
V rámci projektu budou realizovány dvě aktivity pro užší vedení školy, což jsou ředitelé a zástupci – první aktivita s názvem „Jak se stát úspěšným manažerem ve školství“ a druhá „Posílení kompetencí vedoucího pracovníka“. Třetí aktivita v projektu, „Zvyšování výkonnosti týmů i jednotlivců“, se zaměřuje na širší vedení školy – tedy nejen na ředitele a zástupce, ale klade si za cíl vzdělávat také vedoucí jednotlivých předmětových sekcí na každé ze zapojených škol.
 
Více informací o projektu – viz sekce Projekty – současné projekty.

 

« zpět | publikováno: 01.02.2012