Pedagogové v Jižních Čechách na sobě pracují i o prázdninách

Uplynulý rok

15 základních škol napříč Jihočeským krajem již téměř rok pracuje na rozvoji svých pedagogů a na posílení jejich kompetencí, které následně předávají dětem. Tito pedagogové se vzdělávají v různých aktivitách projektu „Moderní pedagog – kompetenčně posílená patnáctka z JčK“. Od září 2013 do konce června 2014 bylo celkově projektovými aktivitami DVPP proškoleno více než 150 pedagogických pracovníků z různých koutů Jihočeského kraje.
Za ten téměř rok zaznamenali jak oni sami, tak také žáci a rodiče, pozitivní změny, které se díky rozvoji pedagogů začaly dít na školách. Děti i učitelé se začali na „učení“ těšit. Pedagogové na další obohacující kurzy, zajímavá témata, příjemné kolegy a děti/žáci na pozitivně naladěné a „učené“ učitele, které práce s nimi baví a umí učení udělat zábavným. A co bylo doposud jednou z největších přidaných hodnot projektu? Pedagogové a ředitelé škol, kteří se poznali na kurzech, navázali úspěšnou meziškolní spolupráci, ale také z lidského hlediska si často k sobě našli cestu.
 
      

Současnost

Ačkoliv mají děti školou povinné před sebou ještě téměř polovinu prázdnin, jejich učitelé už se pomalu, ale jistě budou připravovat na další školní rok. Mnozí z nich se ještě před nástupem do práce psychicky zocelí a nabijí pozitivní energií poslední srpnový týden ve Zvíkovském Podhradí. Zúčastní se totiž vzdělávací aktivity „Prohlubování psychologických kompetencí pedagogických pracovníků“, která je jednou z mnoha vzdělávacích aktivit DVPP realizovaných v rámci projektu „Moderní pedagog – kompetenčně posílená patnáctka z JčK“. Tato aktivita bude pro ně plynulým přechodem z prázdnin do školy a jistě také pozitivním startem do nového pracovního roku.
 
      
 

Budoucnost

A co v rámci projektu učitele ještě čeká?
 
Na podzim ještě absolvují několik běhů dalších vzdělávacích aktivit. Za zmínku stojí např. aktivita DVPP „Kooperací k větší aktivitě žáků“, která naučí pedagogy mj. vést žáky metodou kvalitní a efektivní spolupráce, v měsíci říjnu bude realizována další aktivita zaměřená na posílení psychologických kompetencí učitelů – DVPP „Prohlubování psychologických kompetencí pedagogických pracovníků II.“, která bude tentokrát zaměřena více na klima školy, třídy, práci učitelů s dětmi, rodiči, kolegy, atd.
 

Přejeme tedy pedagogům z Jižních Čech bezvadný start do nového školního roku a těšíme se s nimi opět na viděnou na dalších kurzech!!!!

 

 


« zpět | publikováno: 12.08.2014