Projekt Podpora polytechnického vzdělávání 14 MŠ z Moravskoslezského kraje je za námi

Projekt Podpora polytechnického vzdělávání 14 MŠ z Moravskoslezského kraje byl 30. června 2015 úspěšně ukončen.

 

Pedagogové prošli třemi klíčovými aktivitami:

 

  1. Podpora profesního rozvoje učitelů mateřských škol v oblasti podpory polytechnického vzdělávání - teoretická část probíhala v horském hotelu, v inspirativním prostředí Jeseníků a praktická část v každém školském zařízení zvlášť
  2. Tuzemská a zahraniční stáž vedoucích pracovníků a učitelů mateřských škol - tuzemská stáž proběhla ve FITŠKOLCE v Bohumíně a zahraniční stáž pedagogy zavedla do Dánska
  3. Osobnostní a sociální rozvoj učitelů mateřských škol - proběhla opět v horském hotelu v Jeseníkách

 

Hlavním cílem projektu bylo poskytnout učitelům a vedoucím pracovníkům mateřských škol metody a přístupy rozvoje polytechnického vnímání ve výuce a výchově dětí. Konkrétním nástrojem výuky se staly stavebnice LEGO Education.

 

Tento projekt nám dal jedinečnou příležitost situaci měnit od toho nejranějšího věku, kdy děti nejvíce objevují svět kolem sebe a mají nejvíce "poznávacích" otázek na nás dospělé. Učitelky 14 mateřských škol z Moravskoslezského kraje měly možnost rok pracovat na posílení vlastních kompetencí tak, aby jejich práce jednoznačně směřovala ke správnému uchopení a posílení polytechnické výuky předškolních dětí.

 

Chtěli bychom poděkovat všem účastníkům projektu, spolupracujícím odborníkům i školkám za to, že se nám společně podařily naplnit všechny plánované cíle.

 

 

Projekt Podpora polytechnického vzdělávání 14 MŠ z Moravskoslezského kraje, reg. č. CZ.1.07/1.3.00/48.0037 byl podpořen z Evropského sociálního fondu a státního rozpočtu České republiky.

 


« zpět | publikováno: 17.07.2015